Régi gyulafirátóti hagyomány szerint Urunk Mennybemenetele ünnepén  járulnak először szentáldozáshoz, vagyis veszik először magukhoz a Mi Urunk Jézus Krisztust az ostya színe alatt az erre felkészült gyerekek. 2017. május 28-án 11 erre felkészült gyerek vette magához az Úr Jézust. A csoportképet Gulyás Tamás készítette, ez úton is köszönjük neki.

Első sor balról jobbra: Krózser Laura Alexa, Gulyás Luca Édua, Takács Evelin Kíra, Horváth Sára. Második sor: Karli Bence, Szöllősi Ádám Barna, László Bálint Krisztián. Harmadik sor: Varga Tamás, Borbély Regő, Epinger Bence Ferenc, Körmendi Balázs. Negyedik sor: Varga Gáborné hitoktató, Tóth András Sándor plébános, Kárpáti Zoltán templomatya, Tell Nándor hitoktató.