Napközis hittan tábor 2017. 07. 06., csütörtök

Csütörtökön túráztunk és zarándokoltunk. Gyulafirátótról busszal eljutottunk Bakonynánáig. Bakonynána határában meglátogattuk a Rómaifürdőt, ahol egy kicsit meg is pihentünk. Szalonnát és virslit sütöttünk. Ebéd után felkerekedtünk és gyalog tovább indultunk Jásdra a Szent Kúthoz, ahol szentmise és a Szent Kút vize üdítette fel lelkünket.

A Jásdi Szent Kút Legendája

Péter remete vezekelt itt nagy bűnéért. A “hegyre” járt imádkozni, de a nagy szárazság kiszárította a patakot, amiből inni szokott. Egyik éjjel álmában Szűz Mária, karján a kis Jézussal megmondta neki, hol ásson, ahol majd vízforrásra talál. Egész héten ásott, eredménytelenül, szombaton, amikor kimerülve a kidobált földre ülve a rózsafüzért imádkozta, a rózsafüzér Mária-érme beleesett a kiásott gödörbe, ahol víz fakadt, mely alatt fénylőn tündöklött az érmen Szűz Mária. Péter remete felfutott a közeli faluba, Tésre, hívta az embereket, hogy talált vizet, olthatják már szomjukat, és a csodát is elmondta. A kúthoz jövők között egy sánta is volt, akinek a víztől meggyógyult a lába. Máig történnek itt imameghallgatások.

Vélemény, hozzászólás?