Római zarándoklat VIII. – Vatikán

Vatikán:

A lakatlan területen Caligula császár (ur. 37–41) nagy kertet, Nero (ur. 54–68) cirkuszt építtetett. Tacitus szerint Róma égése után a keresztényeket főként itt, a vatikáni kertekben ölték meg, s Pétert is a Circusban feszítették keresztre. Pétert és a többi vértanú maradványait a közelben temették el. A pápák Szt Péter sírja köré temetkeztek, sírjaik maradványai a 16. századig láthatók voltak. Nagy Konstantin (ur. 306–337) a Szent Péter bazilikát  Nero Cirkusza egyik oldalfalának fölhasználásával építette.  A 4–14. században a Laterán volt a pápai székhely, a pápai szegyház mind a mai napig a lateráni Keresztelő Szent János főszékesegyház. Az avignoni fogság után költözött a pápa a Vatikánba.

A Vatikánvárosi Állam a világ legkisebb területű (0,44 km²) és népességű (kb. 1000  fő) független állama, melyet teljes egészében körülvesz Róma, Olaszország fővárosa. Államfője a pápa. Hivatalos nyelve az olasz és a latin. Lakóinak  vatikáni állampolgársága van. Államformája: teokratikus monarchia. 1929. február 11-én, a Lateráni egyezmény eredményeképpen jött létre a Pápai állam jogutódjaként.

Vélemény, hozzászólás?