Hamvazószerda

“Emlékezz ember, hogy porból lettél és visszatérsz a porba.”

“Tartsatok bűnbánatot és higgyetek az evangéliumban!”

Február 18-án, hamvazószerdán kezdődik a nagyböjt. Hamvazószerdán és nagypénteken szigorú böjtöt ír elő számunkra az Egyház. Ezen a két napon a 18 és 60 év közöttiek max. 3-szor ehetnek, és ebből legfeljebb 1-szer lakhatnak jól. Nagyböjt minden péntekén és hamvazószerdán is hústilalom van érvényben minden 14. évét betöltött katolikus számára. A betegek, a menzákon étkezők és az utazók mindkettő alól fel vannak mentve. Ennek ellenére buzdítom azokat is, akik a felmentés alá esnek, hogy tartsák meg a szigorú böjtöt és a hústilalmat! Arra is buzdítok mindenkit, hogy a kötelezően előírton felül is próbáljon önmegtagadásokat, imádságokat, Biblia olvasást vállalni, keresztutat végezni. A plébániatemplomban péntekenként 17.30-tól végzünk keresztúti ájtatosságot.

Emlékezzünk, Jézus bűn nélkül élt, mégis sok szenvedést vállalt az emberiség, a mi bűneink jóvátételéért!

Vélemény, hozzászólás?