A hittan tábor első napján, hétfőn a Cseszneki Plébánia vendégei voltunk. A csapatok beosztását és egy kis énekgyakorlást követően tábornyitó szentmisén vettünk részt, amelyet Simon István cseszneki és bakonyoszlopi plébános atya mutatott be. Ez után játékos sorverseny következett, melynek keretében ismerkedtünk a bakonybéli Szent Mauríciusz Monostor és Bakonybél történetével, a Bencés szerzetesek életével,  a Bakonybélhez köthető Szent Günterrel, Szent Gellérttel és Szent Mauríciusszal. Ügyességi feladat keretében megtanultuk, hogyan lehet fekvő ember alatt a lepedőt kicserélni. Varga Bence bűvésztrükkökkel szórakoztatta a gyerekeket, Csunyi Bence pedig az Airsoft lövészet rejtelmeiből mutatott meg egy kis szeletkét. Volt tábortűz, szalonna, virsli és kolbász sütés, valamint a gyerekek nagy örömére számháború.