„Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta oda, hogy aki hisz benne, az el ne vesszen, hanem örökké éljen.” Jn 3,16

Tóth András plébános atya gondolatainak, Dr. Benda Beáta orgonajátékának, a Gyulaffy László Általános Iskola kórusainak, a hittanosok által szavalt verseknek,  a Betlehemről szóló rövid soroknak, a Holládi Bábtáncoltató Betlehemezésnek, az Egyházi kórus  és a Hári testvérek szolgálatának, valamint a Mezotone Együttesnek, a plébániatemplomban felépült Óriás Betlehemnek és a szerény agapénak köszönhetően ráhangolódhattunk Karácsonynak, a mi Urunk Jézus Krisztus születésének ünnepére.

Kis István Mihály – Betlehemi tájon

Betlehemi tájon jár ma képzeletem.
Pásztorok dala száll, csillagok az égen.
Vágyódó lelkekben ezer hálaének,
várakozásukban az ég felé néznek.

Lélegzetük eláll attól, amit látnak,
tündöklő fény ölén halovánnyá válnak!
Szózatot hint rájuk zengő angyalsereg,
örömkönnyek árja a szemükből pereg.

Bizonyságot nyerni útjukra indulnak,
csillag fénye alatt egy jászolhoz jutnak.
Ígéret gyermeke fekszik bepólyálva:
mindenek szolgája, váltságunknak ára.

Képzeletem szárnyal öröm mámorában,
isteni ígéret száll hozzánk a mában!
Karácsony éjjelén tűnjön minden bánat,
Isteni Békesség lakjon minden házat.

Köszönetet mondunk mindenkinek, aki hozzá járult az Adventi áhítat és az Óriás Betlehem létrejöttéhez.