Szentségimádási nap – 2016. január 14.

Plébániánk téli szentségimádási napja január 14-én csütörtökön lesz.

A szentségkitétel 10:00 órakor lesz. 12:00 előtt zárjuk a templomot, majd 15:00 órakor újranyitjuk.

A szentségimádás (latinul adoratio Sanctissimi Sacramenti) az Oltáriszentségben jelen lévő Jézus Krisztus imádása a szentmisén kívül. A XIII században az Úrnapja ünnep elrendelése után bontakozott ki. Magánájtatossági formája a szentséglátogatás, közösségi-nyilvános formája a szentségkitétel. Nagy lépést jelentett a Zaccaria Szent Antal által 1527-ben Milánóban kezdeményezett negyvenórás szentségimádás bevezetése, melyet VIII. Kelemen pápa 1592-ben a római templomokban kötelezővé tett. Ebből alakult ki az örökimádás egy-egy városban vagy egyházmegyében. A Veszprémi Főegyházmegye is részt vesz az örökimádásban ezért a plébániák szentségimádási napokat tartanak. Gyulafirátótra január 14-én és augusztus 14-én kerül sor.

 

Jöjjetek imádjuk!

Vélemény, hozzászólás?