Szerdán délután látogattuk meg a Szent Sebestyén bazilikát, majd az alatta elhelyezkedő katakombát. Szent Sebestyén a III. században, a sorozatos keresztényüldözések időszakában volt testőr tiszt. Amikor kitudódott róla, hogy keresztény, a császár parancsára egy fához kötözték és lenyilazták, majd holttestét ott hagyták a kivégzés helyén. Egy jámbor keresztény asszony, Iréne találta meg, aki felfedezte, hogy még egy kis élet van benne. Hazavitte és gondosan ápolta. A gondos ápolásnak köszönhetően felépült, ismét a nyilvánosság elé lépett. Ekkor a császár ismét halálra ítélte. Ez úttal dorongokkal agyonverték es bedobták a folyóba. Holttestét ismét egy jámbor keresztény asszony, Lúcia találta meg és temette el. Általában nyilakkal a testében ábrázolják. Az ereklyéjét rejtő szobron is így láthattuk. Nagy példakép számunkra a hitben való kitartásban: a mi Urunk Jézus Krisztust soha senkinek és semminek a kedvéért meg ne tagadjuk!

Kategória: Egyéb

0 hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Avatar placeholder