Úrnapja – 2023. június 11.

NapÜnnep/ EmléknapSzentmisék időpontja és helyeEgyéb programok, megjegyzések, felhívások
Június 11. (vasárnap)Krisztus Szent Teste és Vére Úrnapja9:00 Gyulafirátót 11:00 Kádárta 18:00 Gyulafirátót
Június 12. (hétfő) 18:00 Gyulafirátót
Június 13. (kedd)Emléknap: Páduai Szent Antal áldozópap és egyháztanító————————————
Június 14. (szerda) 18:00 GyulafirátótBérmálkozók vizsgája az iskolai kirándulás miatt elmarad.
Június 15. (csütörtök)Emléknap: Árpád-házi Boldog Jolán szerzetesnő ESTE: JÉZUS SZENT SZÍVE (FÜ)18:00 Gyulafirátót——————
Június 16. (péntek)Jézus Szent Szíve (FÜ)——————10 órai ünnepi szentmise a Szent Mihály Főszékesegyházban
Június 17. (szombat)Emléknap: A Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen Szíve——————A jótékonysági bál 17 órától kezdődik a művelődési házban.
Június 18. (vasárnap)  Évközi 11. vasárnap9:30 Gyulafirátót 11:00 KádártaFONTOS: MA NINCS ESTI SZENTMISE
  • Szeretettel hívjuk és várjuk a Testvéreket a június 17-én 17 órakor kezdődő jótékonysági bálra a művelődési házba. A rendezvény célja a templom felújításhoz szükséges önrész előteremtése. Kérjük, aki részt kíván venni a rendezvényen, iratkozzon fel a sekrestyében lévő listára, mert fontos tudnunk hány főre számítunk. Jelentkezni a mai nap estig lehet!

Várjuk és előre is köszönjük a sütemény, pogácsa, sör, bor és ásványvíz felajánlásokat.

A jótékonysági bál tehát június 17-én – jövő hét szombaton – 17 órától kezdődik a művelődési házban. Előre is köszönjük a hívek nagylelkű adományait!

• 2023. június 16-án, pénteken, Jézus Szent Szíve főünnepén a Főegyházmegye papi ünnepet tart, ekkor kerül sor az idei esztendőben szentelési jubileumukat ünneplő Paptestvérek közös hálaadására és köszöntésükre a 10 órai ünnepi szentmise alkalmával a Szent Mihály Főszékesegyházban. Ezüstmiséjét ünnepli idén: Beke Zsolt és Tál Zoltán atya, aranymiséjét ünnepli: Nagy József és Kovács Mihály József atya, gyémántmiséjét ünnepli: Balogh Árpád, Bizderi János, Dr. Bohus Péter és Szerenka Miklós atya. Érsek atya szeretettel várja a híveket is erre az ünnepi szentmisére, papjaik köszöntésére. A hívek személyautóikkal felhajthatnak és parkolhatnak a várban.
  • JÖVŐ HÉTEN VASÁRNAP CSAK A DÉLELŐTTI SZENTMISÉK LESZNEK MEGTARTVA TEMPLOMAINKBAN, IGY TERVEZZÜK AZ ÚR NAPJÁNAK MEGSZENTELÉSÉT
  • Jövő vasárnap a délelőtti szentmisében várhatóan keresztelő is tartunk.

Minden segítőnek nagyon köszönjük az Úrnapi előkészületeket:

fűnyírást, takarítást, a virágszőnyeg és az oltárok készítését!

ISTEN FIZESSE MEG BŐSÉGESEN!