Photo 2013.12.08. 14 48 01A gyónás időpontja:

4. osztály: egyik fele 2014. április 8-án, másik fele: 2014. április 15-én (hittan óra alatt)

5. osztály 2014. április 3-án (hittan óra alatt)

6. osztály 2014. április 3-án (hittan óra alatt)

7. osztály 2014. április 14-én (hittan óra alatt)

8. osztály 2014. április 3-án (hittan óra alatt)

Emlékeztetőül:

Mi a bűnbocsánat szentsége? 

A bűnbocsánat szentsége (=gyónás) az a szentség, amelyben a gyóntató pap feloldozása által elnyerjük Istentől bűneink bocsánatát és kiengesztelődünk az Egyházzal.

Mi a rendje a bűnbánat szentségének?

1. Szentlélek segítségül hívása majd lelkiismeretvizsgálat

2. bánat és erősfogadás

3. bűnbevallás és feloldozás

4. elégtétel

 

Kategória: Egyéb

3 hozzászólás

plebanos · 2014-04-01 - 19:57

Kedves Testvéreim!

Nagyon szeretném, ha mindnyájan megértenétek: a szentgyónás nem egy kínzási gyakorlat, hanem egy csodálatos ajándék Istentől. Ugye ha ajándékot kapunk, kíváncsiak vagyunk és minél előbb ki akarjuk bontani. Isten ajándékát miért hagyjuk becsomagolva a polcon hosszú időn át?
Jó ajándéknyitogatást mindenkinek!

plebanos · 2014-04-03 - 00:32

A gyónás menete és egyszerű lelki tükör: http://www.servus.eoldal.hu/cikkek/lelkitukrok/agyonasmenete.html

hitoktato · 2014-04-06 - 13:35

Kedves 5., 6. és 8. osztályos Gyerekek!
Büszke vagyok arra a pár társatokra, akik a gyónást követő vasárnap részt vettek szentmisén.
Viszont nagyon elszomorítottak azok, akik az Úristen kegyelmét, a bűneik bocsánatát annyiba sem vették, hogy legalább a gyónást követő vasárnap eljöttek volna szentmisére. Ők mindjárt az első adandó alkalomnál elprédálták a megszentelő kegyelem állapotát és halálos bűnt követtek el, amivel elvesztették a Mennyországot. Kérlek titeket, gyerekek, vegyétek komolyan az örök életet és gyertek szentmisére! Aki pedig szentmisemulasztással kezdett, még húsvét előtt gyónja azt meg, s térjen az üdvösség útjára! Mindig van lehetőség újrakezdésre! Isten mindenkinek megbocsát, aki őszintén megbánja és meggyónja bűnét, valóban törekszik megjavulni és a bűnt kerülni!
Kedves Szülők!
Kérlek titeket, vegyétek komolyan gyermekeitek üdvösségét! Ne hagyjátok, hogy eltékozolják örökségüket, a Mennyországot!
Köszönöm!

Vélemény, hozzászólás?

Avatar placeholder