„Azokat, akik megvallanak engem az emberek előtt, én is megvallom majd mennyei Atyám előtt.”  Mt 10,32

Azok pedig, akiket Jézus megvall az Ő Mennyei Atyja előtt, elnyerik jutalmul a mennyei örök boldogságot.

Gyulafirátótról 15-en zarándokoltunk gyalogosan, valamint többen kocsikkal. Veszprém minden plébániájáról és vidéki templomokból is érkeztek gyalogos zarándokok.  A zarándokok felvezetését és a nyolc boldogság oltárterítő különböző templomok által hímzett nyolc részének egyesítését a Jutasi Altisztképző mai jogutódjának katonái végezték. Az ünnepi szentmisét Márfi Gyula érsek atya mutatta be több pap koncelebrálásával.   A szentmise után agapével ünnepeltünk.

Jó volt látni a sok embert, különösen is a katonákat, akik megvallották Jézus Krisztusba vetett hitüket!