Húsvétkor nem a nyulat ünnepeljük, hanem Jézus Krisztus feltámadását!

Tisztelt Szülők! Kedves Gyerekek!

Nagyböjt a bűnbánat időszaka. Kérjük, minden hittanos végezze el húsvéti szentgyónását. Gyónni lehet a szentmisék előtt.

1. március 19-én, szombaton 9-től 12 óráig rendezzük a plébánia melletti régi iskola épületben immár hagyományossá váló húsvétváró kézműves játszóházunkat.

Március 20-án, virágvasárnap Gyulafirátóton a 9.30-as, Kádártán a 11.00-kor kezdődő szentmisén lesz barkaszentelés.

A Szent Három Nap szertartásai a gyulafirátóti plébániatemplomban
2016.03.24. Nagycsütörtök Az Utolsó Vacsorát, az Oltáriszentség és az egyházi rend szentségének alapítását ünnepeljük 19.00 Szentmise és lábmosás az Utolsó Vacsora emlékére
2016. 03. 25. Nagypéntek Jézus kínszenvedésére és kereszthalálára emlékezünk 18.00 Keresztúti ájtatosság

19.00 nagypénteki szertartás

20.00 – 21.00 óráig a Szent Sír látogatható

2016. 03. 26. Nagyszombat Jézus a sírban nyugszik, de mivel Jézus húsvét vasárnap hajnalban támadt fel, a sötétség beállta után elkezdjük a feltámadás ünneplését 9.00 – 12.00 között a templom nyitva lesz, a Szent Sír látogatható

20.30 Feltámadási szentmise, utána körmenet

Húsvétvasárnap és húsvéthétfőn vasárnapi miserendet tartunk.

Húsvéthétfőn 15.00 órakor találkozunk a Katolikus Templomnál  tojásvadászat, tojásgurítás, tojásdobálás céljából.

1. 02. 25.

Kegyelmekben gazdag böjti felkészülést és áldott húsvétot kívánván:

Tóth András Sándor plébános, Varga Gáborné és Tell Nándor hitoktatók