Nagypénteken (március 25.) 20.00 órától 21.00 óráig, valamint nagyszombaton (március 26.) délelőtt 9.00 órától 12.00 óráig a templom nyitva lesz, a Szent Sír látogatható.

Hozzuk el a gyerekeket, mondjuk el nekik, hogy mit is ünneplünk húsvétkor!

Hozzuk el az időseket, akik már nem tudnak egyedül eljönni!

Gyertek ti is, fiatalok és életerős felnőttek! Időzzetek legalább pár percig elmélkedve a Szent Sír mellett!

„Istensegíts székelyei a Szent Sír elé fektetett feszülethez térden csúszva közeledtek és megcsókolták, pénzt és piros tojást tettek melléje.”

Kedves Testvérek!

Minden évben viszek hittanosokat a templomba. Eddig minden csoport fő kérdése volt, hogy: „mi van ott az ajtó mögött”- s rámutattak a kápolnaajtóra. A kápolnába lépve pedig kivétel nélkül az akkor csupasz Szent Sírt rohamozták meg és vették körül kérdéseikkel. Itt az alkalom! Hozzátok el gyermekeiteket és mutassátok meg nekik a feldíszített Szent Sírt! Mondjátok el nekik, hogy húsvétkor nem a nyulat ünnepeljük, hanem Jézus Krisztus feltámadását!