Krisztus keresztre feszítésének, sírbatételének és feltámadásának három napja, vagyis az az időszak, amikor a megváltás legnagyobb titkait ünnepeljük a nagycsütörtöki esti utolsó vacsora ünneplésétől a húsvétvasárnapi esti dicséretig tartó három nap. Ez az egész egyházi év tetőpontja.

Nagycsütörtök ünnepi liturgiájának a középpontjában az Oltáriszentség és a papság alapítása, valamint a testvéri szeretet parancsa áll.

Ludbreg. Az utolsó vacsora .Mennyezetfreskó.

Nagypénteken az Úr szenvedését és kereszthalálát ünnepli az Egyház.

Nagypénteki szertartás

Nagyszombaton az Egyház az Úr sírjánál időzik, szenvedéséről és haláláról elmélkedik.

Bár az idei ünnep rendkívüli körülmények között kerül megtartásra, zárt körben maradéktalanul megtartásra kerül plébániánkon.

Az Utolsó Vacsora miséjét 18 órakor celebrálom majd. Utána virrasztás lesz. Lélekben csatlakozzanak!

Nagypénteken 14 órától a Kálvárián keresztutat imadkozunk, 15 órától pedig sor kerül a liturgiára, majd a szentsír megnyitására.

A szentsír nagypénteken 16 és 18 óra között látogatható lesz, de a szentsír kápolnában kérem ne tartózkodjék két embernél több egyszerre! Ha többen lennének, a többiek a templomon kívül várakozzanak.

Húsvét vigíliáján a feltámadási liturgia 20:30-kor kezdődik majd.

Húsvétvasárnap is 18 órakor kezdődik majd a szentmise, mint minden nap a járvány alatt.